Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

T.Stanes Yurtdışı Pazarlama Koordinatörü Dr. Spurgeon Cox 'un AgroTime dergisi Mayıs - Haziran sayısı röportajı

Vita Longa projesindeki dünya devi iş ortağımız T.Stanes Yurtdışı Pazarlama Koordinatörü Dr. Spurgeon Cox 'un firmamız ziyareti sırasında, AgroTime dergisi Mayıs-Haziran sayısında çıkan röportajına ulaşabilirsiniz.

Sency Fresh Değerlendirme Toplantısı

Agrobest Grup, 2014 yılında doğa dostu ürünleri kapsayan Vita Longa® projesi kapsamında Sency Fresh® ürününü ülkemizin değerli üreticilerinin kullanımına sundu. Yeni sezon öncesi Soğuk hava depoları sektörünün önde gelen firmaları ve değerli akademisyenlerin de katkıları ile Sency Fresh® değerlendirme toplantısı 12-14 Mayıs tarihleri arasında İzmir Seferihisar’daki Euphoria Resort Otel’de yapıldı.

Toplantıda, Sency Fresh® 'in ruhsatlama aşamasından denemelerde alınan sonuçların içeriğine kadar farklı bilgiler paylaşılırken, 2015 yılında yapılacak teknolojik yatırım ve gelişmelerden bahsedildi. Toplantıda, konuşma yapan Agrobest Grup yönetim kurulu başkanı Faruk Eroğlu "Sektörün ihtiyaçlarını iyi bildiklerini, ve  ürünlerinin kalitesinin tamamen arkasında olduklarını" belirterek tüm katılımcılardan tam güven aldı.

 

Ülkemizde hasat sonrası fizyolojisi konusunda çalışan kıymetli hocalarımızdan Çanakkale Onsekiz Mart Üniveritesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof.Dr. Kenan Kaynaş, ruhsat çalışmaları sonuçları ile birlikte ülkemizdeki depolama ve depoculuk konularında bilgiler vererek olması gereken standart uygulamalara dikkat çekmişlerdir.  Ayrıca başkanlığı Prof. Dr. Rahmi TÜRK tarafından yürütülmekte olan Türkiye'deki depoculuk sektörü ve depocuları bir çatı altında toplamaya çalışan SOMTAD derneğinin faaliyetleri hakkında da dernek başkanı tarafından bilgiler verildi.


Toplantıya iştirak eden tüm akademisyen, bayii ve soğuk hava deposu firmalarına teşekkür ederiz.

Bilinçli ve Çevre Dostu Tarımsal Uygulamaların Ülke Tarımı ve İnsan Sağlığı Açısından Önemi Paneli

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Bilinçli ve Çevre Dostu Tarımsal Uygulamaların Ülke Tarımı ve İnsan Sağlığı Açısından Önemi Paneli ‘ne Vita Longa® Kapsamında Etkin Mücadele Başlığı Altında Davetliyiz.

Agrobest Grup olarak, bu anlamlı projeye davetlerinden dolayı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonuna teşekkür ederiz.


Bitki adı

Hastalık/Yabancı ot/Zararlı adı

Biliyorsanız bilimsel ad


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir"