Bloomberg HT - Faruk Eroğlu Röportajı

Ülkemizin önde gelen piyasa ve ekonomi kanallarından Bloomberg HT kanalında yer alan REEL SEKTÖR programı bu haftaki yayınında Growtech Fuarında Agrobest Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eroğlu ile ropörtaj düzenlemiştir.Agrobest Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Eroğlu 'nun ülkemiz tarımı ve bitki koruma ürünleri sektörüne yönelik Bloomber HT Reel Sektör programına verdiği ropörtajı izleyebilirsiniz.AD Rossen Seed Satın Alma Duyurusu

Agrobest Grup 17.11.2016 tarihi itibariyle, Hollanda menşeli AD ROSSEN SEED firmasını satın almış bulunmaktadır. 

AD ROSSEN SEED firması Sebze Tohumları alanında faaliyet göstermekte olup, Türkiye ile birlikte 24 ülkede faaliyette bulunacaktır.


Firmamız, çalışanlarımız, müşterilerimiz, çiftçilerimiz ve tüm Türkiye’miz için hayırlı olmasını temenni eder, bilgilerinize sunarız.

Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu

        Agrobest Grup olarak bu yıl yedincisi 4-7 Ekim 2016 tarihlerinde Isparta ‘da düzenlenen, Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi (SDÜ) ve Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün (MAREM) birlikte organize ettiği Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu 'na  ana sponsorlardan biri olarak dahil olduk.

 

          Bitkisel tarım ürünlerinin ekim/dikiminden, tüketicilerin sofralarına ulaşana kadar yaşadığı tüm sorunlara çözüm üretme misyonu ışığında, sponsor ve katılımcı olarak yer aldığımız sempozyumun ilk gününde “Bahçe bitkilerinde hasat öncesi ve hasat sonrası yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri” başlığındaki panele konuşmacı olarak davet edildik. Konu ile ilgili oalrak özellikle elmada muhafaza ömrünü uzatan Sency Fresh® ve hasat öncesinde güneş yanıklığını engelleyen Verdecante® ile ürün-sorun çözümüne odaklanan diğer ürünlerimiz tüm katılımcılar ile paylaşılmıştır.

 

          Agrobest Grup olarak, ülke tarımı için stratejik öneme sahip bir konuda yaşanan sorunları, çözüm önerilerini ve ilgili paydaşların çalışmalarını yakından takip etme olanağı sağlayan Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu ‘nun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz. Ülke tarımı için önemli bu ve benzeri tüm organizasyonlara elimizden gelen tüm katkılara devam ederek, tecrübelerimizi paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

         Tüm sektör paydaşlarına bereketli ve hayırlı işler dileriz.

Çivril Örnek Elma Bahçesi Etkinliği

Agrobest Grup, elmada karaleke, elma iç kurdu, kırmızı örümcek ve güneş yanıklığına karşı Denizli’ nin Çivril ilçesine bağlı Emirhisar mahallesi Köşen mevkiiinde üretici Hüseyin Yegit ‘e ait elma bahçesinde etkin çözümlerini içeren ürünlerinin kullanıldığı bahçe günü düzenledi.


Bölgenin önder üreticilerinden Hüseyin Yegit ‘e ait 15 dönümlük elma bahçesinde düzenlenen etkinlikte entegre mücadelenin etkinliğini ön plana çıkaran Agrobest Grup; üreticilere karaleke, elma iç kurdu, kırmızı örümcek ve güneş yanıklığı problemlerinin etkili ve en ekonomik olarak nasıl çözüldüğünü yerinde göstermek amacı ile bu çalışmayı düzenledi.

Projeyi tanıtan Teknik Danışman Ahmet Özdemir; katılımcılara hastalık emareleri görülmeden mücadeleye başlamayı, zararlılarla erken ve etkili bir ekonomik mücadele için yapılması gerekenleri anlattı. İç kurdu ve kırmızı örümcek mücadelesinde kimyasal ürünlerin yanında Entegre mücadele kapsamında Vita Longa® ürünlerinden Nimbecidine® uygulaması ile zararlıların kontrolünün sağlandığını belirtti. Nimbecidine® ile hem kalıntı hem de direnç yönetimi yapabildiklerini belirten Özdemir,  Nimbecidine® uygulanmamış kontrol bahçesine göre zararlılar ile mücadelede büyük başarı yakaladıklarını ve iç kurdu zararının önüne geçildiğini belirtti. Özdemir, düzenlenen bahçe günü ile çiftçimiz için hem en ekonomik hem de zamanında, yüksek dozlar gerektirmeden doğru uygulamalarla nasıl zararlı ve hastalık mücadelesi yapılabileceğini göstermek amacıyla örnek Uygulama Bahçesini kurduklarını belirtirken, iç kurdunda Surrender 5 SG® ve Nimbecidine®,  karalake hastalığı için Koritus®, Applore 25 EC®, Melintos®, Best Forte®, Hostrakol® ürünlerimiz ile Kırmızı örümcek için Bestugan®, Contier®, Efedor Oil® ürünlerimizle başarıya ulaşıldığını ve gerçekten çok ekonomik ve başarılı bir mücadele olduğunu aktardı.

Özdemir; mücadele sırasında Vita Longa® portföyümüzün yeni ürünü Verde Cante® sayesinde Elma güneş yanıklığına karşı geç uygulamayı yapılmasına rağmen üstün bir başarı yakalandığını, zamanında doğru kullanım ile Elma güneş yanıklığının %95 ‘in üzerinde önüne rahatça geçebileceğini belirtti.

Bölgenin önde gelen Elma üreticileri, bayiler, Çivril İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifi çalışanları, soğuk hava depocuları ve tarım danışmanlarının yoğun ilgi göstererek katılım gösterdiği etkinlikte, tüm katılımcılarımıza teşekkürü borç biliriz.

2016 yılı elma hasadının tüm üreticilerimize ve sektör paydaşlarına hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bitki adı

Hastalık/Yabancı ot/Zararlı adı

Biliyorsanız bilimsel ad


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir" / Bilgi Toplumu Hizmetleri