Sanayi Domatesinde Beyaz Çürüklük ve Kök Hastalıkları Problemine Karşı Vita Longa® Çözümleri

Kök hastalıklarının yoğun olduğu sanayi domatesi üretiminde "Beyaz Çürüklük ve Kök Hastalıkları" problemlerine karşı  Vita Longa®  çözümlerimiz ile kalıntısız mükemmel başarıya ulaşıldı.


Bursa Karacabey ilçesi kök hastalıklarının yoğun olduğu Beylik köyü, özellikle beyaz çürüklüğün oldukça sık görüldüğü bölgelerdendir. Beyaz Çürüklük hastalığının seyri bitki mahsul döneminde yoğun olmasından dolayı mücadelede başarı oranı çok düşmektedir. Alternatif karışımlar da denenmekte olup ilaçlama sıklığı artış göstermekte bu arada ilaçlama maliyeti ve fitotoksisite artmaktadır. Tüm bunlar neticesinde kalıntı ve gıda güvenirliğinde problemler oluşmaktadır.

 

Bölgede yapılan deneme çalışması ile erken dönemde hastalığı kontrol edebilmek ve ürünü sorunsuz şekilde hasat edebilmek hedeflenmiştir. Bölgede kök hastalıklarına karşı tek alternatif olarak görülen “Metalaxyl” kullanımı azaltılarak güvenilir gıda üretimine öncülük eden Vita Longa® ürünlerinin toplum sağlığına katkıda bulunması amaçlamıştır.

 

Karacabey Beylik köyünde Maliç  yolu mevkiinde Seyfi YILDIRIM’ a ait 26 dekar domates tarlasında yapılan denemeler sonucunda ilk uygulamadan itibaren Cedriks® ve Bio Cure F® biyolojik fungisitimiz ile kullanılmış  alanlarda  herhangi bir hastalık etmenine rastlanmamış ürünün hasadına kadar da hiçbir hastalık bulgusu ile karşılaşılmamıştır. Uygulama yapılmış alanlarda beyaz çürüklüğün dışında gelişebilen ve domateste görülen diğer kök hastalıkların hiçbirine bu uygulamanın yapıldığı alanda rastlanmamıştır. Uygulama yapılan 8 dekarlık alanın dışında kalan ve kimyasal uygulanmış alanlarda yoğun derecede beyaz çürüklük ve farklı kök hastalıkları tespit edilmiştir.

 

Bölgede genel olarak salça üretiminde ihracatta ve iç piyasada öncü olan firmalarında kalıntısız ve güvenli ürün için toprak hastalıkları ile mücadelelerinde yeni alternatifleri Vita Longa® ürünleri ile mükemmel sonuç alınmıştır.

Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.


 Metin TUNÇ 2015 Karacabey/BURSA

İş Ortaklarımıza Teşekkür

Agrobest Grup A.Ş. üretim tesislerine değişik vesileler ile ziyarette bulunarak yeniliklerimizi, çalışmalarımızı yakından izleyip, mutluluklarımızı paylaşan iş ortaklarımıza müteşekkiriz.Aralık Ayı içerisinde iş ortaklarımızdan fabrikamıza ziyaretler gerçekleşmiştir. Ziyaretler esnasında Agrobest Grup A.Ş. faaliyetleri, fabrikamızın yenilikleri, teknolojik altyapısı ve üretim süreçleri ile ilgili bilgilendirilerek kendileri de bu çalışmaları bizzat gözlemleyebilme şansı yakalamışlardır.

Hep birlikte daha iyi bir gelecek için çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırmak dileği ile fabrikamıza ziyarette bulunarak bizlerle iletişim kuran, övgü ve temennilerini ileten tüm bayilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Growtech 2015 Fuarı

Growtech 2015 Tarım Fuarı Antalya Expo Center 'da başladı. Sizleri de standımıza bekliyoruz.

Growtech 2015 Tarım Fuarı Antalya Expo Center 'da başladı. Fuarda ilk günden standımızda bizleri ziyaret ederek ilgi ve paylaşımda bulunan tüm ziyaretçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fuar süresince de standımızda ziyaretçilerimizi layıkı ile ağırlamaya devam edeceğiz. Sizleri de standımıza bekliyoruz.

T.Stanes Yurtdışı Pazarlama Koordinatörü Dr. Spurgeon Cox 'un AgroTime dergisi Mayıs - Haziran sayısı röportajı

Vita Longa projesindeki dünya devi iş ortağımız T.Stanes Yurtdışı Pazarlama Koordinatörü Dr. Spurgeon Cox 'un firmamız ziyareti sırasında, AgroTime dergisi Mayıs-Haziran sayısında çıkan röportajına ulaşabilirsiniz.

Bitki adı

Hastalık/Yabancı ot/Zararlı adı

Biliyorsanız bilimsel ad


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir"