Agrobest Grup Kazakistan Yatırımlarının En Değerli Adımını Attı

Firmamızın Kazakistan' da temeli atılacak olan Pestisit Üretim Tesisleri için yatırım protokolü imzaları Bakanlıklar düzeyinde bugün itibariyle gerçekleştirildi.

Firmamızın büyüme hedefleri doğrultusundaki yeni yatırımları sürmektedir.

Bu konuda Kazakistan 'daki yeni yatırımlarımız ile ilgili olarak düzenlenen imza protokol töreni Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımız ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nur Sultan Nazarbayev ve ilgili Bakanların katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Türkiye ile Kazakistan arasında yapılan 590 milyon dolarlık yatırım anlaşmasında Agrobest Grup 'da yerini aldı. Kazakistan Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kazakistan Ankara Büyükelçisi' nin çabaları doğrultusunda Kazakh Invest Milli Şirket 'i ile Agrobest Grup, Yıldız Holding, Çalık Holding, Yıldırım Holding ve diğer Türk şirketleri arasında toplamda 590 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzalandığı bildirilmiştir.

Bu anlaşma ile Agrobest Grup Kazakistan Fabrikasının temellerini atarak, ülkemiz markasını ve kalite seviyesini uluslararası arenada duyurma yolunda attığımız yeni adımı ve bunun haklı gururunu tüm paydaşlarımız ve halkımız ile paylaşmanın mutluluğu içindeyiz.

Yapılan bu önemli anlaşmanın ülkemiz ve hepimiz için hayırlı olmasını dileriz.


Bloomberg HT - Faruk Eroğlu Röportajı

Ülkemizin önde gelen piyasa ve ekonomi kanallarından Bloomberg HT kanalında yer alan REEL SEKTÖR programı bu haftaki yayınında Growtech Fuarında Agrobest Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eroğlu ile ropörtaj düzenlemiştir.Agrobest Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Eroğlu 'nun ülkemiz tarımı ve bitki koruma ürünleri sektörüne yönelik Bloomber HT Reel Sektör programına verdiği ropörtajı izleyebilirsiniz.AD Rossen Seed Satın Alma Duyurusu

Agrobest Grup 17.11.2016 tarihi itibariyle, Hollanda menşeli AD ROSSEN SEED firmasını satın almış bulunmaktadır. 

AD ROSSEN SEED firması Sebze Tohumları alanında faaliyet göstermekte olup, Türkiye ile birlikte 24 ülkede faaliyette bulunacaktır.


Firmamız, çalışanlarımız, müşterilerimiz, çiftçilerimiz ve tüm Türkiye’miz için hayırlı olmasını temenni eder, bilgilerinize sunarız.

Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu

        Agrobest Grup olarak bu yıl yedincisi 4-7 Ekim 2016 tarihlerinde Isparta ‘da düzenlenen, Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi (SDÜ) ve Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün (MAREM) birlikte organize ettiği Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu 'na  ana sponsorlardan biri olarak dahil olduk.

 

          Bitkisel tarım ürünlerinin ekim/dikiminden, tüketicilerin sofralarına ulaşana kadar yaşadığı tüm sorunlara çözüm üretme misyonu ışığında, sponsor ve katılımcı olarak yer aldığımız sempozyumun ilk gününde “Bahçe bitkilerinde hasat öncesi ve hasat sonrası yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri” başlığındaki panele konuşmacı olarak davet edildik. Konu ile ilgili oalrak özellikle elmada muhafaza ömrünü uzatan Sency Fresh® ve hasat öncesinde güneş yanıklığını engelleyen Verdecante® ile ürün-sorun çözümüne odaklanan diğer ürünlerimiz tüm katılımcılar ile paylaşılmıştır.

 

          Agrobest Grup olarak, ülke tarımı için stratejik öneme sahip bir konuda yaşanan sorunları, çözüm önerilerini ve ilgili paydaşların çalışmalarını yakından takip etme olanağı sağlayan Bahçe Ürünlerinde Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu ‘nun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz. Ülke tarımı için önemli bu ve benzeri tüm organizasyonlara elimizden gelen tüm katkılara devam ederek, tecrübelerimizi paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

         Tüm sektör paydaşlarına bereketli ve hayırlı işler dileriz.

Bitki adı

Hastalık/Yabancı ot/Zararlı adı

Biliyorsanız bilimsel ad


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir" / Bilgi Toplumu Hizmetleri