IMI Çeltik Üretiminde Kırmızı Çeltik ve Yabancı Ot Mücadelesi Toplantıları

Agrobest Grup, IMI çeltik üretiminde özellikle "Kızıl Çeltik - Kırmızı Çeltik" mücadelesinde ruhsatlı ilk ve tek ürün olan Baytore 40 SL kullanımı ile ilgili bölge üreticileri ve Ziraat odalarının da katılımı ile başarılı toplantılar düzenledi.Agrobest Grup tarım ilaçları genel müdür yardımcısı Dr. Mehmet Demirci’ nin gerçekleştirdiği sunumlarda, yöre çeltik üreticilerine IMI nitelikli çeltik çeşitlerinde yabancı ot mücadelesiyle ilgili bilgiler sunularak, çeltik üretiminde özellikle kırmızı çeltik mücadelesinde çiftçinin güvenini kazanan IMI çeltikte ilk ve tek ruhsatlı ürün olan BAYTORE 40 SL’ nin kullanımıyla ilgili pratik bilgiler ve önemli hususlar paylaşıldı. Yapılan toplantılarile üreticilerin ilaçlamalardan aldıkları pozitif neticelerin daha da kaliteli sonuçlara ulaşması hedeflendi. Bu konuda geniş bir katılım sağlanarak başarılı bir toplantı düzenlenmiş oldu.

Paşaköy Uygar Restoran da 20.04.16 tarihinde ve Yenikarpuzlu düğün salonunda 21.04.16 tarihinde gerçekleştirilen Baytore 40 SL toplantılarına; İpsala Ziraat Odası, İpsala TKK, Yenikarpuzlu TKK, Küplü TKK, Meriç TKK, Uzunköprü TKK, Akçadam TKK, yöneticileri ile personelleri katılım ve destek sağlarken, çeltik yetiştiren ortakları, üyeleri ve yöre çiftçisi geniş çaplıbir katılım göstererek bilinçli üretime verdikleri değeri göstermiş oldular.

Agrobest Grup ailesi olarak katılım ve destekleriyle yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.


Vergi Haftası Etkinlikleri Ziyareti

Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın, Rıfat Engin ve beraberindeki ekibi fabrikamızı ziyarette bulundular.
Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın, Rıfat Engin ve yardımcısı ile birlikte Hasan Tahsin Vergi Dairesi Müdürü Sayın, Ramazan Yıldırım ve ekibi firmamızı ziyarete gelmişlerdir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın, Faruk Eroğlu tarafından karşılanan ve ziyaret esnasında firmamızın yapısı ve sektörel konular hakkında da bilgiler alan Vergi Dairesi Başkanı ve beraberindeki ekibi Agrobest Grup’un daha da başarılı olması  yolunda temennilerini ve beğenilerini iletmişlerdir.

Ziyaret sırasında 2014-2015 dönemi Ekonomi Bakanı Yardımcısı Sayın, Adnan Yıldırım ‘da firmamıza teşrif ederek bizleri gururlandırmışlardır.

Firmamızı ziyaretlerinden ve güzel temennilerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Telefon Uygulamalarımız Yayında

Agrobest Grup web portalının yer aldığı IOS ve Android platformlarına yönelik uygulamalarımız yayına girdi. Google Play ve Android Market 'ten akıllı telefonunuza hemen yükleyebilirsiniz.Sanayi Domatesinde Beyaz Çürüklük ve Kök Hastalıkları Problemine Karşı Vita Longa® Çözümleri

Kök hastalıklarının yoğun olduğu sanayi domatesi üretiminde "Beyaz Çürüklük ve Kök Hastalıkları" problemlerine karşı  Vita Longa®  çözümlerimiz ile kalıntısız mükemmel başarıya ulaşıldı.


Bursa Karacabey ilçesi kök hastalıklarının yoğun olduğu Beylik köyü, özellikle beyaz çürüklüğün oldukça sık görüldüğü bölgelerdendir. Beyaz Çürüklük hastalığının seyri bitki mahsul döneminde yoğun olmasından dolayı mücadelede başarı oranı çok düşmektedir. Alternatif karışımlar da denenmekte olup ilaçlama sıklığı artış göstermekte bu arada ilaçlama maliyeti ve fitotoksisite artmaktadır. Tüm bunlar neticesinde kalıntı ve gıda güvenirliğinde problemler oluşmaktadır.

 

Bölgede yapılan deneme çalışması ile erken dönemde hastalığı kontrol edebilmek ve ürünü sorunsuz şekilde hasat edebilmek hedeflenmiştir. Bölgede kök hastalıklarına karşı tek alternatif olarak görülen “Metalaxyl” kullanımı azaltılarak güvenilir gıda üretimine öncülük eden Vita Longa® ürünlerinin toplum sağlığına katkıda bulunması amaçlamıştır.

 

Karacabey Beylik köyünde Maliç  yolu mevkiinde Seyfi YILDIRIM’ a ait 26 dekar domates tarlasında yapılan denemeler sonucunda ilk uygulamadan itibaren Cedriks® ve Bio Cure F® biyolojik fungisitimiz ile kullanılmış  alanlarda  herhangi bir hastalık etmenine rastlanmamış ürünün hasadına kadar da hiçbir hastalık bulgusu ile karşılaşılmamıştır. Uygulama yapılmış alanlarda beyaz çürüklüğün dışında gelişebilen ve domateste görülen diğer kök hastalıkların hiçbirine bu uygulamanın yapıldığı alanda rastlanmamıştır. Uygulama yapılan 8 dekarlık alanın dışında kalan ve kimyasal uygulanmış alanlarda yoğun derecede beyaz çürüklük ve farklı kök hastalıkları tespit edilmiştir.

 

Bölgede genel olarak salça üretiminde ihracatta ve iç piyasada öncü olan firmalarında kalıntısız ve güvenli ürün için toprak hastalıkları ile mücadelelerinde yeni alternatifleri Vita Longa® ürünleri ile mükemmel sonuç alınmıştır.

Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.


 Metin TUNÇ 2015 Karacabey/BURSA

Bitki adı

Hastalık/Yabancı ot/Zararlı adı

Biliyorsanız bilimsel ad


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir"