Agrobest Grup Kazakistan Yatırımlarının En Değerli Adımını Attı

Firmamızın Kazakistan' da temeli atılacak olan Pestisit Üretim Tesisleri için yatırım protokolü imzaları Bakanlıklar düzeyinde bugün itibariyle gerçekleştirildi.

Firmamızın büyüme hedefleri doğrultusundaki yeni yatırımları sürmektedir.

Bu konuda Kazakistan 'daki yeni yatırımlarımız ile ilgili olarak düzenlenen imza protokol töreni Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımız ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nur Sultan Nazarbayev ve ilgili Bakanların katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Türkiye ile Kazakistan arasında yapılan 590 milyon dolarlık yatırım anlaşmasında Agrobest Grup 'da yerini aldı. Kazakistan Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kazakistan Ankara Büyükelçisi' nin çabaları doğrultusunda Kazakh Invest Milli Şirket 'i ile Agrobest Grup, Yıldız Holding, Çalık Holding, Yıldırım Holding ve diğer Türk şirketleri arasında toplamda 590 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzalandığı bildirilmiştir.

Bu anlaşma ile Agrobest Grup Kazakistan Fabrikasının temellerini atarak, ülkemiz markasını ve kalite seviyesini uluslararası arenada duyurma yolunda attığımız yeni adımı ve bunun haklı gururunu tüm paydaşlarımız ve halkımız ile paylaşmanın mutluluğu içindeyiz.

Yapılan bu önemli anlaşmanın ülkemiz ve hepimiz için hayırlı olmasını dileriz.


Diğer haberlerimiz


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir" / Bilgi Toplumu Hizmetleri