Vita Longa İle Güvenli Gıda

Agrobest Grup olarak Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünce başlatılan ‘Güvenli Gıda Projesine Vita Longa® kapsamındaki biyolojik ürünler ile katıldık.

Uzun Yaşam anlamına gelen Vita Longa®, doğal ve çevreye dost sağlıklı bitki, güvenilir gıda kelimelerinin bir şemsiye altında toplanıldığı bitki koruma ürünlerine güncel bir yaklaşımdır.

Agrobest Grup olarak Vita Longa® projesinin bize kazandırdığı bakış açısıyla günümüz teknolojisini kullanarak yürütülen AR-GE çalışmalarına bir Türk firması olarak gururla destek vermekteyiz.

‘Güvenli Domates’ uygulama serasında hastalık ve zararlılar ile mücadelede ürünlerimizden BioNematon®, Nimbecidine® ve Ovnier® kullanılmış ve başarıya ulaşılmıştır.  

Bitkinin gelişimini, sağlığını ve kaliteli verim artışını sağlayarak market değeri yüksek ürünlere katma değer hedefleyen Vita Longa® ürünlerine bu projede yer verdiği için Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü yetkililerine Agrobest Grup olarak teşekkür ederiz.

Bu konuda yerel ve ulusal basında yer alan haber ve bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

http://www.byegm.gov.tr/turkce/haber/insan-sagligina-sifir-zararli-domates/70877

http://www.milliyet.com.tr/guvenli-domates-mersin-yerelhaber-453882/

http://arastirma.tarim.gov.tr/alata/Haber/13/Guvenli-Gida-Projesi-Basin-Bulteni

 

Agrobest Grup olarak 14 Kasım 2014 tarihinde Ulusal ve Yerel Basının da katılacağı Hasad Günü Etkinliğinde yer alacağız. Gelişmeleri internet sitemizden ve basından takip edebilirsiniz.

Diğer haberlerimiz


"Copyright © - Tüm Hakları Agrobest Grup'a aittir" / Bilgi Toplumu Hizmetleri